آموزش ترید و سرمایه گذاری

چگونه بفهمیم کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است

خرید و فروش رمز ارز از راه های در آمد زا برای فعالان بازار سرمایه است. اما کدام یک از ارز ها برای سرمایه گذاری بهتر است ؟

بسیاری از پرسش ها در حوزه ارز های دیجیتال پیرامون بیت کوین و چند ارز معروف می باشد و معمولا صحبتی از سایر ارز ها به میان نمی آید.

این مسئله مهم است که بتوانیم تشخیص دهیم بر روی چه ارزی سرمایه گذاری کنیم که هم سود ده و هم امن باشد.

در ادامه قصد داریم به نکاتی مهم جهت انتخاب بهتر ارز ها به منظور سرمایه گذاری بپردازیم.

بررسی دقیق وایت پیپر ارائه شده برای هر ارز
بررسی دقیق وایت پیپر ارائه شده برای هر ارز

بررسی دقیق وایت پیپر ارزها

هر ارز دیجیتال پس از ایجاد و شکل گیری باید وایت پیپر خود را طراحی و ارائه کند. وایت پیپر اطلاعات مهمی از جمله اهداف ، استراتژی ، پیشینه شرکت ارائه دهنده و .. را خود جای داده است.

مطالعه وایت پیپر می تواند به شما دید کلی بدهد و جزئیاتی خوبی از آن ارز را برای شما روشن کند.

یک وایت پیپر مناسب باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

  • اهداف مدیریت پروژه برای رفع نقصان های معمول
  • موارد و کاربرد های استفاده از توکن مورد نظر

همچنین وایت پیپر ها باید به آنالیز پارامتر هایی نظیر نقاط ضف ، قوت ، فرصت ها و  تهدیدها بپردازد.

عدم ارائه وایت پیپر از سمت تیم های طراحی کننده توکن ، نقص بزرگی به شمار می آید و احتمال اسکم بودن آن پروژه را بالا می برد.

شناخت تیم مدیریت پروژه

شناخت تیم مدیریتی آن پروژه

 از مهمترین سوالاتی که قبل از خرید یک توکن باید از خودمان بپرسیم ، تیم توسعه دهنده و شرایط پشتیبانی از یک رمز ارز است.

اگر پروژه ای تیم توسعه و مدیریتی مشخصی نداشته باشد، احتمال موفق شدن کمتری دارد و احتمال اسکم بودن آن بیشتر است.

حتما روی توکن هایی سرمایه گذاری کنید که تیم مدیریتی مشخصی داشته باشد. اشخاصی حائز این شرایط هستند که از قبل در پروژه های مهم و موفق شرکت کرده و جزو سرشناسان این حوزه می باشند.

بسیاری از کلاهبرداران سعی می کنند برای خود بیوگرافی تراشی کنند ، در نتیجه مطالعه دقیق و جامع در مورد سوابق تیم مدیریت برای دستیابی به پیشینه اشخاص بسیار مهم می باشد.

تیم توسعه دهنده تاثیر بسیار زیادی روی شرایط یک رمز ارز دارد که حتماً باید در زمان بررسی به آن دقت شود.

بررسی فرایند فروش توکن ها

آگاهی از روند فروش توکن های یک ارز بسیار مهم است. اگر شرکت ارائه دهنده توکن شفافیت نداشته باشد و امکان رهگیری برای آن ارز را فراهم نکرده باشد ، احتمال اسکم بودن آن ارز وجود دارد.

یک پرژه خوب نباید فرایند خرید و فروش توکن هایش را مخفی کند. هیچ دلیل امنیتی و فنی جهت مخفی کردن این اطلاعات وجود ندارد. در صورت مشاهده چنین اتفاقی حتما در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

تصویری از مشورت کردن چند شخص برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال
مشورت با افراد متخصص و امین

مشورت با اشخاص آگاه

 امکان دستیابی به تمامی اطلاعات یک شرکت توضیح کننده توکن های ارز دیجیتال همیشه آسان نیست و اگر تازه وارد باشیم این مشکل ملموس تر است. در نتیجه مشورت با افرادی که بازار ارزهای دیجیتال را می شناسد گزینه بسیار خوبی است.

با این نکته باید توجه داشت که فرد مشورت دهنده سابقه سود گیری از بازار را داشته یا خیر . همچنین از امین بودن فرد مورد نظر باید اطمینان حاصل کنیم تا گمراه نشویم.

کاربردهای ارز دیجیتال مورد نظر چیست

یکی دیگر از سوالاتی که باید از خود بپرسید این است که ارز دیجیتال مورد نظر چه کاربردی دارد. آیا کاربرد آن به نحوی است که می‌تواند در آینده سود آور باشد یا خیر .

باید بدانید که بسیاری از رمز ارزهای بسیار معروف و شناخته شده برای رشد و سود دهی طراحی نشده اند و کاربرد آنها به قیمت آنها وابسته نیست. از این رو خرید آنها سود قابل توجهی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

میزان کوین های در گردش توکن

تعداد سکه های در گردش رمز ارز مورد نظر چقدر است

تعداد کوین های درگردش یک کوین تاثیر بسیاری در رشد قیمت آن ارز در آینده خواهد داشت. وقتی تعداد سکه های در گردش یک رمز ارز خیلی زیاد شده باشد ، احتمالا قیمت آن ارز در آینده نزدیک رشد چشمگیری نخواهد داشت.

در مقابل هر چقدر تعداد سکه های در گردش یک رمز ارز کمتر باشد ، قیمت آن پتانسیل رشد بیشتری دارد.

البته این یک حقیقت همیشگی نیست ، اما به طور کلی وقتی تعداد توکن های یک ارز دیجیتال خیلی زیاد باشد ، عملاً آن رمز ارز برای کاربرد خاصی طراحی شده که نیاز به توکن های زیاد داشته و شرایط خوبی برای سرمایه گذاری نخواهد داشت.

حجم معاملات ارز دیجیتال مورد نظر چقدر است

  توجه به حجم بازار ارز دیجیتال که قرار است بخریم بسیار مهم می باشد. حجم معاملات یکی از نکات بسیار مهم درباره رمز ارزها است. هر چقدر حجم معاملات اخیر یک رمز ارز بیشتر باشد، شرایط برای خرید آن نیز بهتر خواهد بود.

انتخاب یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری که حجم بازار روزه گذشته آن پایین باشد می تواند خطرناک باشد و درجه ریسک پذیر بالایی داشته باشد.

میزان و امکان خرید و فروش در صرافی ها

بررسی امکان خرید ارز و صرافی های پشتیبانی کننده 

نکته بسیاری مهم دیگر بررسی امکان خرید و فروش آن ارز و همچنین تعداد و اعتبار صرافی های پشتیبانی کننده آن ارز می باشد. باید بدانید که رمز ارز مورد نظر در چه صرافی هایی عرضه شده و آیا اصلاً امکان خرید آن وجود دارد یا خیر.

این موضوع نیز اهمیت زیادی در انتخاب شما خواهد داشت و اگر به آن توجه نشود احتمالا چالش های زیادی را به جان خواهید خرید. از بالا بودن کارمزدها گرفته تا نبود امکان خرید و فروش سریع در صرافی های معتبر می‌ تواند گریبانگیر شما گردد.

بررسی قانونی بودن آن

باید حواستان باشد تا توکن مورد نظر شما، درگیر مسائل غیرقانونی نشود. گاهی ممکن است یک توکن با اهدافی مثل قمار شروع به فعالیت کند. در آن صورت ممکن است شما دست به انجام یک عمل متضاد با قانون زده باشید.

تحلیل بازار مربوط به آن ارز

 تحلیل تکنیکال روند تغییر قیمت و حجم بازار 

اما در نهایت برای اینکه بدانیم چه ارزهای دیجیتالی بخریم نوبت به بررسی تکنیکالی رمز ارز مورد نظر نیز می‌رسد.

تحلیل تکنیکال نیز اهمیت بسیار زیادی هم در زمان خرید یک رمز ارز مناسب دارد و هم در انتخاب آن. اگر این روش تحلیلی را نادیده بگیرید،

نمی‌توانید موفقیت خود را در بازار تضمین شده بدانید. زیرا با تکنیک های این روش این امکان را خواهید داشت تا از میان رمز ارزهای موجود بهینه ترین ها را انتخاب کنید.

میزان حل شدن مشکلات توسط آن ارز

حتما از خود بپرسید مزیت این توکن چیست و چه گره ای را باز می کند. ارزهای دیجیتالی که برای حل کردن مشکلی به وجود می آیند، معمولا موفق تر عمل می کنند.

سرمایه گذاری روی چنین ارزهایی می تواند بسیار سودده باشد. مخصوصا اگر مشکل بزرگی را برطرف کند.

انتخاب ارز بر اساس هدف تعیین شده

سرمایه‌گذاری بر روی کریپتو کارنسی مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها به دو نوع بلندمدت و کوتاه‌مدت تقسیم می‌شود. بعضی از ارزهای دیجیتال با خرید و فروش در بازه‌های زمانی کوتاه ، شما را به سود بالا می‌رسانند ؛ اما ارزهای دیجیتالی هم وجود دارند که برای سرمایه‌گذاری طولانی‌ مدت مناسب هستند.

یکی از معیارهایی که باید در نظر بگیرید ، استراتژی و هدف از سرمایه‌گذاری است. بنابراین اگر سرمایه‌ای دارید که می خواهید ارزش آن در گذر زمان کاهش پیدا نکند ، باید گزینه های مناسب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت رادر نظر بگیرید.

سخن آخر

بازار رمز ارز نشان داده که در عین اینکه می تواند بسیار سود ده باشد ، می تواند با ضرر های بزرگی نیز همراه باشد. اگر با چم و خم این بازار خوب آشنایی نداشته باشید ، طعمه خوبی برای اسکمر ها هستید.

اهمیت شناخت بهتر این حوزه می تواند در پیشرفت مالی و حفظ سرمایه بسیار موثر باشد. در این نوشته سعی کردیم شما را با راه های شناخت یک پروژه مناسب جهت سرمایه گذاری آشنا کنیم.

هیئت تحریریه صرافی گیتی ارز 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا