تحلیلی

تحلیل بازار رمز ارز | نبرد ادامه دار گاوها و خرس های بازار

روند تغییرات قیمت در بازار رمز ارز در هفته ای که گذشت تقریباً بدون تغییر و حول عدد ثابتی در نوسان بوده است. این ثبات ، نتیجه نبردی طولانی و پایاپای بین گاوها و خرس های بازار می باشد.

در ادامه این نبرد ، ارزش بیت‌کوین به عنوان مهمترین رمز ارز، همچنان بالای سطح ۲۳۰۰۰ دلار قرار داشته و به پیروی از آن ، آلت کوین ها نیز شرایط با ثبات مشابهی داشتند.

اما در روز گذشته گاوهای بازار تلاش کردند ارزش بیت کوین را بالای ۲۴۲۰۰ دلار تثبیت کنند که موفق نشدند.

شب گذشته بیت کوین توانست ارزش خود را برای مدتی بالای ۲۴۲۰۰ دلار حفظ کند، اما با تلاش خرس‌های بازار دوباره قیمت به زیر سطح ۲۴۰۰۰ دلار نزول کرد.

روند تغییرات تسلط روزانه بیتکوین
تغییرات روزانه تسلط(دامیننس) بیت‌کوین

شاخص تسلط بیت‌‎کوین

همزمان با تلاش گاوها برای تثبیت ارزش بیت‌کوین بالای سطح ۲۴۰۰۰ دلار ، شاخص دامیننس یا میزان تسلط حجم بازار بیت کوین نسبت به کل بازار در سطوح پایین قرار گرفته است.

در حال حاضر این شاخص در محدوده ۴۲/۲۵ درصد قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود که این شاخص در صورت صعود بیت‌کوین به سطوح بالاتر، دوباره به درصدهای بالا صعود کند.

اما روند تغییرات دامیننس بیت کوین ، نسبت به تغییرات ارزش این ارز کمی مستقل تر شده و در بلند مدت احتمال رسیدن این شاخص به زیر ۴۰ درصد وجود دارد.

این شرایط کنونی بازار و سایر آلت کوین‌ها تاثیر زیادی از تغییرات قیمت بیت کوین می‌گیرند. گفتنی است این شرایط در بلندمدت به نفع پروژه‌های آینده‌دار و موفق بازار رمز ارز نخواهد بود.

اما همچنان که تحلیلگران معتقدند ، در هر بازاری سیکل‌های مختلفی وجود دارد و برای صعود بازار ارز های دیجیتال به سطوح بالاتر از گذشته ، نیاز به روند های خرسی وجود دارد.

تغییرات روزانه ارزش بیت کوین
روند روزانه تغییرات ارزش بیت‌کوین

کندل ماهانه بازار رمز ارز

با بسته شدن کندل ماهانه بازار رمز ارز در ماه جولای در ساعت اخیر ، حالا می توان ارز یابی بهتری نسبت به روند قیمتی و ارزش بازار بدست آورد.

برخالف عدم رشد چشمگیر ارز ها در یک هفته اخیر ، بسیاری از ارز ها در ماه جولای با رشد قابل قبول همراه بودند.

بیت‌کوین نیز در این ماه برخلاف چند ماه قبل خود رشد، خوبی را به ثبت رساند.

تحلیلگران معتقدند نهنگ ها و همچنین گاوها برای بیت‌کوین سناریوهای متفاوتی را پیش بینی می کنند.

برخی از آن‌ها بر این باورند که گاوهای بازار برای هموار کردن مسیر ماه بعد ، نیاز دارند که بیتکوین را به بالای سطح ۲۴۰۰۰ دلار ببرند و کندل ماهانه را بالای این سطح ببندند.

در ادامه این سناریو ، بیت‌کوین قدرت صعودی بیشتری نسبت به ماه های قبل پیدا کرده و می تواند سطوح بالاتر از جمله ۲۵۰۰۰ و حتی ۲۶۰۰۰ دلار را فتح کند.

این درحالی است که خرس‌های بازار ، برای پایین آوردن بیت‌کوین به سطوح زیر ۲۳۰۰۰ دلار تلاش می‌کنند.

در صورت تحقق این امر ، کار برای صعود بیت‌کوین به بالای ۲۵۰۰۰ دلار کمی سخت می‌شود.

همچنین برخی سرمایه‌ گذاران معتقدند صعود ارزش بیت‌کوین همچنان موقتی است و روند رو به رشد اخیر صرفا یک اصلاح قیمتی است.

به عقیده آن‌ها، بیت‌کوین برای شروع یک روند صعودی باید کماکان نواحی پایین تر را آزمایش کرده و در صورت نمایش واکنش اصولی و مناسب ، صعود آن برای معامله گران حتمی خواهد شد.

منبع : cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا