تحلیلی

تحلیل ارز اتریوم | خطر شکست حمایت ۱۶۰۰ دلاری

پس از تزلزل ارزش بازار رمز ارز در چند روز اخیر ، ترس و فشار فروش در معاملات بازار ارز افزایش پیدا کرده است. در این میان یکی از مهمترین ارز هایی که در معرض خطر کاهش قیمت قرار داشته اتریوم است.

در ادامه به تحلیل و بررسی این رمز ارز بسیار مهم خواهیم پرداخت.

بررسی حمایت حیاتی ارز اتریوم

ارزش ارز دیجیتال اتریوم از تاریخ سوم می تا بحال ۶۰ درصد افزایش داشته و نسبت به ارزش بیت کوین در همین بازه ۳۲ درصد سودده تر بوده است.

با این حال، شواهد حاکی از آن است که با ضعیف شدن معیارهای استفاده از شبکه و سپرده قرارداد هوشمند اتریوم، سطح حمایتی حیاتی ۱۶۰۰ دلاری این ارز در خطر است.

علاوه بر این، وضعیت مشتقات این ارز افزایش فشار فروش از سوی معامله‌گران مارجین را نشان می‌دهد.

حرکت مثبت قیمت در درجه اول ناشی از افزایش اطمینان از ادغام است، که انتقال اتریوم به شبکه اجماع اثبات سهام (PoS) است.

پیشنهاد ادغام در طی کنفرانس توسعه دهندگان هسته اتریوم در ۱۴ جولای، توسعه دهنده تیم بیکو ارائه شد.

علاوه بر این، تحلیلگران انتظار دارند عرضه جدید اتریوم پس از تغییر سیاست پولی شبکه تا ۹۰ درصد کاهش یابد و در نتیجه یک کاتالیزور صعودی ایجاد شود.

ارزش قفل شده اتریوم
ارزش کل قفل شده به تفکیک هر ارز

تغییر ارزش کل قفل شده اتریوم پس از فروپاشی شبکه ترا

ارزش کل قفل شده اتریوم (TVL) پس از فروپاشی اکوسیستم ترا در اواسط ماه می بسیار پیشرفت کرده و برای این ارز بسیار پر سود بوده است.

سرمایه گذاران پس از فروپاشی شبکه ترا ، سپرده های مالی غیرمتمرکز خود را با توجه به امنیت قوی و برنامه های کاربردی آزمایش شده شبکه اتریوم ، از جمله MakerDAO (MKR)  به عنوان پروژه ای برای هسته مرکزی استیبل کوین DAI به این شبکه منتقل کردند.

در حال حاضر، شبکه اتریوم ۵۹ درصد از سهم بازار ارزش کل قفل شده یا TVL را در اختیار دارد که از ۳ ماه می، ۵۱ درصد افزایش یافته است.

علیرغم افزایش سهم، سپرده‌های هوشمند فعلی اتریوم، ۴۰ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۰۰ میلیارد دلاری که در دسامبر ۲۰۲۱ مشاهده شد، پایین آمده.

به نظر می رسد تقاضا برای استفاده از برنامه های غیرمتمرکز (DApp) در اتریوم با توجه به هزینه های تراکنش که در حال حاضر ۰.۹۰ دلار است، ضعیف شده است.

با این حال، ممکن است استفاده بیشتر از راهکارهای  لایه دو مانند Polygon و Arbitrum باعث کاهش هزینه های شبکه می شود.

انحراف دلتا اتریوم
نمودار ماهانه آپشن اتریوم و انحراف دلتای ۲۵ درصد

اهمیت مشتقات اتریوم در کاهش ترس معامله گران بازار

نکته ی بسیار مهم در بررسی ارزش اتریوم بسیار مهم است ، مشتقات و توکن های زیر مجموعه اتریوم می باشد. با توجه به اینکه نهنگ ها و فعالان بازار جهت انتخاب اتریوم برای معامله باید به مشتقات آن نیز نگاهی داشته باشند.

اگر سرمایه گذاران انتظار داشته باشند که قیمت ارز اتریوم افزایش یابد، اندیکاتور انحراف تا ۱۲- درصد پایین تر می رود.

این ااتفاق منعکس کننده هیجان عمومی است. از سوی دیگر، انحراف بالای ۱۲ درصد نشان می‌دهد که تمایلی به اتخاذ استراتژی‌های صعودی، معمولی در بازارهای نزولی وجود ندارد.

منبع : cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا