تحلیلی

بررسی دلایل جهش ۸۰ درصدی توکن ماتیک در ماه جولای

یکی از ارز هایی که در ماه گذشته (جولای) عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده توکن بومی پالیگان است. شبکه پالیگان با ادامه روند نقص زدایی خود توانسته به موفقیت های بزرگی دست یابد. اخبار مثبت موثق پیرامون این شبکه به افزایش ۸۰ درصدی توکن بومی آن یعنی ماتیک منجر شده است.

در ادامه به دلایل این جهش خواهیم پرداخت.

دلایل جهش ۸۰ درصدی توکن بومی پالیگان

جهش ۸۰ درصدی ارزش ماتیک را می توانیم بیشتر به دلایل فاندمنتال پیرامون شبکه پالیگان نسبت دهیم. در ادامه این علل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

رشد-80-درصدی-ارزش-پالیگان
رشد ۸۰ درصدی ارزش پالیگان طی یک ماه

انتخاب شبکه پالیگان برای کار بر روی پروژه ها آینده محور

 یکی از مهمترین دلایلی که باعث افزایش ارزش توکن ماتیک شده انتخاب پالیگان برای کار روی پروژه های آینده محور  نظیر ایده های واقعیت افزوده ، ساخت توکن‌‌های غیرمثلی و توسعه راهکار های مبتنی بر هوش مصنوعی کمپانی والت دیزنی می باشد.

با توجه به اینکه جامعه هدف شرکت والت دیزنی ، نوجوانان می باشد این امر می تواند به پذیرش بیشتر پالیگان بین نسل جوان تاثیر بسزایی داشته باشد.

همچنین تیم پالیگاناخیر عنوان کرده که قصد دارد یک سرویس سازگار با ماشین مجازی اتریوم با استفاده از فناوری ثبات بدون دانایی را پیاده‌سازی کند.

این فناوری، چندین تراکنش را پیش از ارسال به بلاک چین اتریوم به شکل یک تراکنش بسته‌بندی می‌کند.

یکی از بنیان‌گذاران پالیگان، در مصاحبه اخیر گفته این راه‌حل بلاک چینی جدید هزینه کارمزدهای اتریوم را ۹۰ درصد کاهش می‌دهد و توان عملیاتی را به ۴۰ تا ۵۰ تراکنش در ثانیه افزایش خواهد داد.

سهام-گذاری-سیال-پالیگان
سهام گذاری سیال پالیگان

افزایش پلتفرم با قابلیت لیکوئید استیکینگ

از دیگر دلایلی که منجر به رشد ارزش پالیگان شده، افزایش پلتفرم‌های مدرن با هدف سهام‌گذاری سیال توکن ماتیک در این شبکه می باشد.

این پلتفرم ها امکان کسب پاداش بیشتر را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند. این پلتفرم های مدرن شامل موارد زیر می باشد.

  • بالانسر Balancer
  • مش‌سواپ Meshswap
  • لیدو فایننس Lido Finance
  •  انکر استیکینگ Ankr Staking

پالیگان و توکن بومی اش ماتیک ، هم اکنون در بین ۱۵ ارز برتر بازار از نظر میران حجم می باشد. این در حالی است که  ارزش بازار کنونی پالیگان نزدیک به ۷۰ درصد از اوج  خود پایین‌تر است.

مقیاس‌پذیری سازگار شبکه پالیگان با اتریوم

شبکه پالیگان مقیاس‌پذیری سازگاری با پلتفرم اتریوم داشته که این خود می تواند در رشد ارزش توکن بومی این شبکه یعنی ماتیک موثر باشد.

پلتفرم اتریوم طیف وسیعی از برنامه‌های غیرمتمرکز شامل صرافی‌های غیرمتمرکز ، خدمات دریافت وام باوثیقه ، سیستم های تجمیع‌کننده سود و بازی ها را میزبانی و پشتیبانی می کند.

ارزش قفل شده در شکه پالی-گان
ارزش قفل شده در شکه پالی-گان

بررسی ارزش کل سرمایه قفل شده در شبکه پالیگان

ارزش کل سرمایه قفل‌ شده در پروتکل پالیگان در قالب توکن ماتیک با وجود افزایش بیش از ۸۰ درصدی ارزش پالیگان در یک ماه گذشته ۴۲درصد کاهش یافته است.

از ابتدای سال میلادی ارزش دلاری سرمایه قفل شده ماتیک نیز با ۶۷ درصد کاهش درصد کاهش هم اکنون ۱/۴۲ میلیارد دلار است.

کاهش-ارزش-قفل-شده-شبکه-پالیگان
کاهش ارزش قفل شده شبکه پالیگان

برای تأیید این موضوع که آیا کاهش ارزش سرمایه قفل‌شده پالیگان ناشی از افول نرخ پذیرش آن است یا نه، باید داده‌های مربوط به استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز را بررسی کنیم.

از آنجا که برخی از این برنامه‌ها مانند بازی‌ها یا بازارهای NFT به حجم زیاد سپرده نیازی ندارند، پس بررسی شاخص TVL در این مورد می‌تواند ما را به اشتباه بیندازد.

بر اساس آمار بدست آمده  تعداد آدرس‌های تعامل یافته با برنامه های غیر متمرکز  شبکه پالیگان نسبت به ماه گذشته ۱۹ درصد کاهش یافته است.

در مجموع باید گفت که شبکه پالی گان بخشی از علاقه خود به راهکارهای حل مشکل مقیاس پذیری را از دست داده است.

هیئت تحریریه صرافی گیتی ارز 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا